Zalety automatycznych dozowników do dezynfekcji

Opublikowano: 18.12.2020

W obecnych czasach wzmożonego reżimu sanitarnego częste korzystanie ze środków do dezynfekcji rąk w przestrzeni publicznej stało się codziennością. Aktualnie obowiązujące przepisy wymagają zapewnienia środków do dezynfekcji w zakładach pracy, salonach kosmetycznych i fryzjerskich, hotelach, placówkach gastronomicznych.

Mając na uwadze duże ilości zużywanych każdego dnia środków do dezynfekcji, idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców jest stosowanie dozowników na płyn. W przypadku automatycznych urządzeń dozujących, ilość dozowanego płynu jest ściśle określona i dostosowana do efektywnego spełnienia swojego zadania. Takie rozwiązanie jest korzystne z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ pomaga ograniczyć niepotrzebne wydatki związane z nadmiernym i niekontrolowanym zużyciem środków do dezynfekcji. Korzystna finansowo jest również metoda uzupełniania płynu ze zbiorczego pojemnika o większej objętości oraz dostarczanego przez dowolnego producenta.

      

Istotną zaletą jest opcja automatycznego uruchamiania dozowania przy zbliżeniu dłoni. Brak konieczności dotykania dozownika umożliwia ograniczenie rozprzestrzeniania patogenów.

 

Przy wyborze dozownika warto zwrócić uwagę na jakość i trwałość materiału, który gwarantuje wytrzymałość i odporność na zarysowania.

Opcjonalny sposób zasilania: bateryjne lub sieciowe umożliwia uniwersalne zastosowanie w zależności od zapotrzebowania (stosowanie również w przypadku braku dostępu do zasilania sieciowego).

Należy mieć na uwadze przeznaczenie i miejsce docelowe montażu. W przypadku braku możliwości zainstalowania dozownika na stałe poprzez przymocowanie na ścianie, korzystnym rozwiązaniem będzie mobilna, wolnostojąca stacja do dezynfekcji, której umiejscowienie można zmieniać w zależności od potrzeby. Z kolei dodatkowa tablica z instruktażem prawidłowej dezynfekcji przyciąga wzrok i sprawia, że przygotowane stanowisko do dezynfekcji nie pozostanie niezauważone i ominięte przez wchodzących gości lub klientów.

https://piambo.pl/pl/p/Bezdotykowy-dozownik-do-dezynfekcji-rak%2C-350-ml-/527

https://piambo.pl/pl/p/Bezdotykowy-dozownik-do-dezynfekcji-rak%2C-1000-ml-/524

https://piambo.pl/pl/p/Dozownik-bezdotykowy-do-dezynfekcji-tablica/540

https://piambo.pl/pl/p/Automatyczna-stacja-do-dezynfekcji-rak/539

https://piambo.pl/pl/p/Automatyczna-stacja-do-dezynfekcji-rak-bezdotykowa/537

https://piambo.pl/pl/p/Automatyczna-stacja-do-dezynfekcji-rak-z-tablica/538